Polskie Towarzystwo Polityki Społecznej

Wydarzenia podsumowujące obchody 100-lecia polskiej polityki społecznej

Wydarzenia podsumowujące obchody 100-lecia polskiej polityki społecznej

Polskie Towarzystwo Polityki Społecznej otrzymało dofinansowanie z Programu Dotacyjnego „Niepodległa” na realizację projektu dotyczącego zorganizowania dwóch wydarzeń wieńczących Jubileusz Stulecia polskiej polityki społecznej. Wydarzenia te będą stanowić  istotną część obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Celem projektu jest przede wszystkim zwiększenie świadomości Polaków na temat kształtowania się i rozwoju polskiej, narodowej polityki społecznej na przestrzeni wieku, co jest ściśle powiązane z odzyskaniem i odbudową państwowości .

W ramach projektu odbędzie się 8 listopada w Łazienkach Królewskich w Warszawie gala, między innymi z interaktywnymi wystąpieniami, uroczystym koncertem, okolicznościowymi prezentacjami na temat historii polskiej polityki społecznej oraz wręczeniem odznaczeń państwowych najbardziej zasłużonym osobom ze środowiska naukowego i praktykom. Wydarzenie to organizowane jest wspólnie z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Natomiast 16 listopada w restauracji „Kuźnia Kulturalna” w warszawskim Wilanowie odbędzie się uroczyste seminarium naukowe, podczas którego naukowcy i praktycy wymienią poglądy na temat dorobku naukowego z ostatnich 100 lat w zakresie polityki społecznej, ale też zastanowią się nad jej przyszłością. W trakcie seminarium zostaną wręczone Odznaczenia Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej im. Edwarda Abramowskiego.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”