Polskie Towarzystwo Polityki Społecznej

VII Ogólnopolska Konferencja Naukowa nt. Polityka rodzinna a systemy emerytalne

VII Ogólnopolska Konferencja Naukowa nt. Polityka rodzinna a systemy emerytalne

Zapraszamy na VII Ogólnopolską Konferencję Naukową nt. Polityka rodzinna a systemy emerytalne, która odbędzie się 11 grudnia 2017 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (Al. Niepodległości 128, bud. C, aula II).

Konferencja stanowi kontynuację cyklu corocznych spotkań poświęconych rodzinie i polityce rodzinnej, zainicjowanych przez Oddział Dolnośląski Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej oraz Katedrę Socjologii i Polityki Społecznej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. W tym roku współorganizowana jest także przez Instytut Statystyki i Demografii Szkoły Głównej Handlowej, Instytut Spraw Publicznych, Instytut Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Stowarzyszenie Kongres Kobiet.

Podczas pierwszej sesji konferencji przedyskutujemy, jak nierówności między kobietami
i mężczyznami na rynku pracy przekładają się na wysokość ich przyszłych emerytur oraz tzw. lukę emerytalną. Podczas drugiej sesji skupimy się na relacjach pomiędzy systemami emerytalnymi
a polityką rodzinną. Konferencja zakończy się dyskusją z udziałem przedstawicieli partnerów społecznych.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem konferencji. Prosimy o mailowe potwierdzenie uczestnictwa na adres mmarks@sgh.waw.pl do dnia 5 grudnia br., ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt na adres joanna.szczepaniak@ue.wroc.pl