Polskie Towarzystwo Polityki Społecznej

Przedsiębiorczość rodzinna i społeczna jako forma prowadzenia działalności gospodarczej. Nowe uwarunkowania i wyzwania

Przedsiębiorczość rodzinna i społeczna jako forma prowadzenia działalności gospodarczej. Nowe uwarunkowania i wyzwania

Zapraszamy do udziału w seminarium Przedsiębiorczość rodzinna i społeczna jako forma prowadzenia działalności gospodarczej. Nowe uwarunkowania i wyzwania, które odbędzie się 19 grudnia w MAL Grójecka 109 w Warszawie. Wydarzenie będzie okazją do dyskusji o tym, jak rozwijać działalność gospodarczą która ma wymiar społeczny, jak skutecznie pozyskiwać fundusze europejskie wzmacniające przedsiębiorczość sektora MŚP oraz z jakimi barierami rozwoju zmagają się przedsiębiorstwa tego typu.

Organizatorem seminarium jest Polskie Towarzystwo Polityki Społecznej, partnerem Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, a patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Uczelnia Korczaka.

Prosimy o potwierdzenie udziału do 16 grudnia na adres: konferencje@uczelniakorczaka.pl
Uwaga – decyduje kolejność zgłoszeń!

Program seminarium:

13:30-14:00 – Rejestracja gości

14:00-14:30 – Wystąpienie wprowadzające: Narzędzia i instrumenty wsparcia rozwoju firm sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw – jak skutecznie fundusze europejskie mogą wzmacniać przedsiębiorczość? – Joanna Chełchowska (PARP)

14:30-15:00 – Ekonomia i przedsiębiorczość społeczna – stan i perspektywy rozwoju – prof. Mirosław Grewiński (PTPS, Uczelnia Korczaka)

15:00-15:30 – Dostęp do wiedzy zarządczej, innowacje i perspektywa sukcesji jako wyzwania stojące przed firmami rodzinnymi w Polsce – Paweł Rabiej (PTPS, Uczelnia Korczaka)

15:30-15:45 – Przerwa kawowa

15:45-16:30 – Bariery rozwoju przedsiębiorczości rodzinnej oraz małych i średnich firm. Jak sobie z nimi poradzić? Panel dyskusyjny z udziałem przedsiębiorców – moderacja: dr Joanna Lizut (PTPS, Uczelnia Korczaka)

Zaproszenie

Partner wydarzenia